ÜRÜNLER

Kobay Deney Hayvanları Laboratuvarı 2009 yılından itibaren deneysel hayvan modelleri üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Edinmiş olduğu laboratuvar hayvanları üretim tecrübeleri doğrultusunda kafes setleri ithal etmeye başlamıştır. Bireysel havalandırmalı kafes setleri için Güney Kore menşeili olarak üretim yapan ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılmakta olan Threeshine ürünlerini ülkemize getirmiştir. Konvansiyonel fare ve sıçan kafeslerinde ise AB menşeili olarak üretim yapan Lignifer ve Velaz marka ürünleri ülkemize getirmiştir.


Individually Ventilated Cages (IVC) Türkçe adıyla Ayrı Ayrı Havalandırılan Kafesler Neden Önemlidir ?

Kafes havalandırma çözümlerinin temel amacı personel ve araştırmacılar için güvenli ve rahat bir ortam üretirken hayvanlar için istikrarlı bir ortam sağlamak ve bu ortamı korumaktır. Laboratuarlarda kullanılacak olan havalandırma şekli konusunda verilen karar; risk – ekonomik yarar analizleri yapıldıktan sonra her bir çözümün gerekliliği,filtrasyonu,yapım maliyeti,ergonomik olup olmaması,esneklik ve güvenilirliği,avantaj ve dezavantajları da göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir. Bu değerlendirme sonucu yapılacak tercihler çoğu zaman bölgeden bölgeye ,kullanım amacına göre değişebilmektedir. 


Temel olarak: Çapraz enfeksiyon gibi riskleri önlemek ,üstdüzey güvenliği sağlamak amacıyla,yine immunsuprese veya steril olarak adlandırdığımız bazı deney hayvanı modelleri için her kafese statik esinti teknolojisini kullanarak ayrı ayrı hava beslemesi sağlanır. Keza ayrı ayrı havalandırılan kafeslerdeki kirli havanın dış ortama alınması da aynı şekildedir. Her bir kafes üzerinde temiz hava girişini ve kirli hava çıkışını sağlayan tek yönlü bir valfe sahip hava üniteleri vardır.Kontrolsüz giriş veya çıkış söz konusu değildir.

Kafeslerin oturtulduğu taşıyıcı yüzeyindeki temiz hava besleme ve kirli hava aspirasyon destekleri ile kombine bir sistemdir. IVC kafes sistemleri geliştirilmiş kafes üniteleriyle küçük alanlarda çok sayıda sağlıklı koloni ve çalışma grupları oluşturulabilir. Yüksek teknoloji hepa filtrelerle sağlanan filtrasyon hem koloni sağlığını hemde ortam çalışanlarını korur. IVC sistemlerinde görüş alanı yüksektir,erişim ve manipulasyon açısından yüksek kolaylık sağlarlar. IVC de oluşturulan sabit çevre koşulu dediğimiz etki bilimsel yarar eğrisini pik seviyeye yükseltmektedir.copyright 2013 | KOBAY - Tüm hakları saklıdır

Web Tasarım WEBPOINT