Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Hoş geldiniz.

Ülkemizdeki sağlıklı deney hayvanı ihtiyacının karşılanmasını amaçlayan projem, Bilkent üniversitesi, Cyberpark, GYİAD, Akbank ve Lab x ortaklığı ile düzenlenen BirFikrinMiVar? İş fikri yarışmasında 750 iş fikri arasından birinci seçilmiştir. “ Sağlıklı üretim ile sağlıklı deney hayvanı, sağlıklı deney hayvanı ile sağlıklı deney, sağlıklı deney ile sağlıklı sonuçlar” fikrine destek veren iş adamlarının sağlamış olduğu yatırım gücüyle de iş fikrim gerçekleşmiştir.

Laboratuarımız, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından Çalışma Ruhsatı olan Türkiye'deki ilk ve tek deney hayvanları üretim laboratuarı olmuştur. Konvansiyonel üretim süreciyle başladığımız bu yolda laboratuarımız artık on farklı türde konvansiyonel ve SPF deney hayvanları üreten Dünya standartlarında bir laboratuar olarak Türkiye’de gene bir ilke imza atmıştır.

İnovasyonun her alanda önemli olduğu bilinciyle hareket eden Laboratuarımız Tübitak Kobi Ar-Ge programlarının desteği ile araştırma geliştirme faaliyetlerine ağırlık vererek Laboratuar bünyesinde bağımsız bir Ar-Ge departmanı kurulmuştur. Araştırmacıların Ar-Ge Laboratuarlarımızda çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri için Merkezi Etik Kurul’a bağlı “Yerel Etik Kurul” Kurulması için Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan izin alınılmıştır. Bu durum, ülkemizde çalışma yapmak isteyen ancak görev yaptığı il sınırlarında araştırmasını gerçekleştirebilecek yeterlilikte bir üniversite laboratuarı olmaması ya da büyük kentlerimizde ki üniversitelerin laboratuarlarının sürekli çalışmalar nedeniyle dolu olması sebebiyle gerçekleştirilemeyen araştırmalar için büyük önem arz etmektedir.

İlk kurulduğu günden beri sürekli büyümeyi, inovasyonu ve bilim ışığında kendini güçlendirmeyi hedefleyen laboratuarımız bugün ihracat kapılarını zorlamaktadır. Kobay Deney Hayvanları Laboratuarı yenilikçi ürün ve hizmetleriyle, cesurca risk alarak Dünya’da Türkiye'nin bu sektöründeki gelişimine önemli katkılarda bulunmaya devam edecektir.

Saygılarımla,

Ayşe Begüm BUĞDAYCI AÇIKKOL
Yönetim Kurulu Başkanı
Veteriner Hekim

copyright 2013 | KOBAY - Tüm hakları saklıdır

Web Tasarım WEBPOINT